BLOG

Beylikdüzü Nöbetçi Eczane

Blog

Beylikdüzü Nöbetçi Eczane Numaraları 25Tem

Beylikdüzü Nöbetçi Eczane Numaraları

Günümüzde çoğalan hastalıklar gün geçtikçe artmaya devam ediyor ve bu yüzden bir çoğumuz sıkıntıdayız.En çokta çocuklarımızın bağışıklık sistemi düşük olduğundan çok büyük bir şekilde etkileniyorlar. Ve bize bu konuda düşen sorumluluklardan en önemliside çözümünü bulmaktır.Çözümü hastanelerde buluyoruz yada anne babamıza soruyoruz. Fakat hastanenin daha etkili olduğunu hepimiz biliyoruz. 7/24 hastane bulmak kolay asıl iş 7/24 açık eczane bulmaktadır.Nedense acil bir durumda eczane bulmak öyle zorlaşıyor ki burada hiç eczane yokmu diye düşünüyoruz.Birçok il ve ilçede ortalama 48 adet eczane vardır. Ve bunlardan sadece 3 ü nöbete kalmaktadır.Çok az bir oran olduğu için aslında sıkıntı çekiyoruz.Bu konuda sizlere yardımcı olacağım. Beylikdüzü Nöbetçi eczanelerinin numaralarını güncel bir şekilde aşağıdan görebilirsiniz.Beylikdüzü ilçesinde yakşalık 97 adet eczane bulunmaktadır. Bu yüzden bu konumda oturanlar gün içerisinde ilaç almakta sıkıntı çekmiyor ama ya geceleri yada haftasonları eczane bulmak hayli sıkıntılı oluyor. Sokak sokak cadde cadde nöbetçi eczane arıyoruz, ve bulana kadar can çekişiyoruz. Acil durumlarda daha çok ihtiyacımız olduğu için bulmakta zorlanıyoruz. Eczane sektörü gelişen teknolojiyle birçok kişiye tedavi merkezi olmasıyla avantaj kazandırmıştır fakat tek şikayetçi olduğumuz konu nöbetçi eczanelerin az olmasıdır. 

Bir diğer sıkıntımız ise nöbetçi eczaneyi bulduk fakat istediğimiz ilacı yada ürünü bulamadık. Bu ve bunun gibi konularda her ilçeye belirli sayılarda nöbetçi eczaneler koyulmaktadır. Bu kesin çözüm değil ama yinede birçok kişiye yardımcı olmaktadır. Eğer Beylikdüzü eczanelerinin yarısı nöbete kalsaydı böyle bir sıkıntı çekermiydik? tabikide çekmezdik.En önemli şeylerden biri olan sağlığımızı bu yönde sıkıntılar çekerek daha çok ihmale yer vererek zaman kaybetmek ne kadarda kötü. 

Nöbetçi eczaneler neye göre belirlenir ?

Nöbetçi eczaneler bölgedeki eczacı odası ve temsilcileri tarafından belirlenmektedir. Ve buna göre bir liste hazırlanır ve bu listeler il sağlık müdürlüğüne gönderilir onaydan sonrada nöbetçi eczanelerin listesi oluşturulur.

Nöbetlerini yerine getirmeyen eczane kuruluşlarının raporlu olması gerekli eğer raporlu olmaz ise eczanenin kapatılmasına kadar yol alacaktır.

 

Eczaneler nöbetçi olmak ister mi?

Eczaneler sattığı ürünlerden para kazanmaktadır ve geceleri,hafta sonları eczane bulmak zor olduğundan nöbetçi eczaneler normal günden 10 katı satış yapmaktadır. Bu yönden bütün eczaneler nöbetçi eczane olmak ister.

Eczanelerin Çalışma Saatleri:

Eczaneler sabah 09:00'da açılmak zorundadır ve 19:00'da kapanmak zorundadır.

Eczanelerdeki ilaç fiyatlarına nasıl ulaşabilirim?

Eczanelerde ilaç fiyatlarının diğer eczanelere göre fiyat farkının olması imkansızdır. Bu yüzden google arama motoruyla ilaç fiyatına bakabilir bu fiyat üzerinden ilacı alabilirsiniz.

Eğer bu fiyatın üstünde satılmaya çalışılırsa güncel fiyatını kontrol edin yada eczacınızdan güncel fiyat listesini isteyin. Nöbete kalan eczane diye sizlere fazla fiyattan verme olanağı yoktur.

Eczaneler reçetesiz ilaç satabilir mi?

Eczanelerin hastaneler ile bilgisayar sistemi üzerinden doktorların yada hemşirelerin yazdığı reçeteye göre ilaç vermesi gerekir. Eğer bunun dışında reçetesiz verilmeyen ilaçları veren bir eczane görürseniz şikayet ediniz. 

Doktor kontrolü dışında o ilacı kullanmak ciddi zararlar verebilir. "Aman boşver nolcak" diyenler olabilir bu tamamen sağlık bu yüzden sallamaya gelmez bu konuda dikkatli olmanızı öneririm.